Вершкове масло яких виробників відповідає стандартам: всього 9 в Україні

Більше третини виробників вершкового масла в Україні поставляють в магазини фальсифікований продукт. Центр Експертиз "ТЕСТ" провів масштабну перевірку якості вершкового масла на ринку країни.

Вершкове масло яких виробників відповідає стандартам: всього 9 в Україні - today.ua

В Україні офіційно зареєстровано 29 виробників вершкового масла. І тільки дев'ять з них виготовляють дійсно якісний продукт. Про це повідомили в Центрі Експертиз "ТЕСТ" за результатами дослідження ринку молочних продуктів.

Двадцять з 29 виробників вершкового масла різними способами намагаються обійти норми з виготовлення продукту. Згідно із законодавством, в Україні вершкове масло може складатися виключно з молочного жиру. Якщо в процесі виробництва використовуються рослинні жири, наприклад, пальмова, кокосова олія, гідрогенізований або тваринний жир, маргарин.

Продукт з додаванням інших жирів, крім молочного, не може називатися вершковим маслом. Згідно із законом виробник повинен вказати на упаковці, що вироблений ним продукт називається спред або маргарин. Проте, нерідко, навіть на продукті, який повністю складається з рослинних або тваринних жирів, пишуть "вершкове масло". Це є порушенням законодавства і обманом споживача. Вершкове масло яких виробників відповідає стандартам: всього 9 в Україні Результати перевірки Центру Експертиз "ТЕСТ" показали, що натуральне вершкове масло в Україні - це "Харківське", "Здорово", "Волошкове поле", "Чертков", "молоко", "Полтавський смак", "Попільнянське", "Радимо" , "Галичина".

Експерти відзначають, що дешеве вершкове масло на прилавках магазинів найчастіше виявляється підробкою або фальсифікатом.

Нагадаємо, раніше фахівці розповіли, як купити натуральне вершкове масло і розпізнати підробку.