В Україні змінять правила купівлі землі: що потрібно знати власникам ділянок

Багатьох українців хочуть позбавити права купувати земельні ділянки, а нотаріуси оформлятимуть угоди щодо купівлі-продажу землі за новими правилами. Крім того, покупців зобов'яжуть подавати декларації.

В Україні змінять правила купівлі землі: що потрібно знати власникам ділянок - today.ua

Верховна Рада України найближчим часом розгляне законопроект №6199, який був внесений до порядку денного наприкінці жовтня 2021 року. Зміни внесуть до Земельного кодексу України, Закону України "Про оренду землі", а також до Закону "Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Автори документа пропонують розширити перелік категорій громадян, які не зможуть здійснювати угоди щодо купівлі дільниць сільгосп призначення. Наприклад, у список пропонують внести акціонерів, членів чи кінцевих бенефіціарних власників юридичних, до яких застосовані санкції. В Україні змінять правила купівлі землі: що потрібно знати власникам ділянок Щодо нотаріусів, то їх хочуть звільнити від обов'язку перевіряти покупців, оскільки останніх зобов'яжуть самостійно подавати декларації. У разі, якщо буде виявлено недостовірну інформацію у деклараціях, то земельні ділянки у таких покупців підлягають конфіскації.

Нововведення торкнуться не всіх угод з купівлі-продажу землі, а лише щодо ділянок, які призначені для ведення садівництва площею до 0,24 га або особистого господарства – до 2 га.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні почала різко дешевшати земля. Названо середню вартість гектара чорнозему.