В Україні дешевшає земля: названо середню вартість гектара чорнозему по областях

Ціни на землю в Україні з липня почали рости, але восени ріст зупинився. Вартість 1 га землі для товарного с/г виробництва наразі становить 32 626 грн. У жовтні цей цінник був на рівні 33 600 грн.

В Україні дешевшає земля: названо середню вартість гектара чорнозему по областях - today.ua

Вартість землі коливається залежно від її цільового призначення та регіону. Так, середня ціна землі для ведення особистого с/г користування дорожча, ніж для товарного с/г і складає 52170 грн/га по Україні.

У двох областях ціни на товарну землю є найвищими, - це Київська та Львівська. Притому, що землі в цих регіонах не найродючіші. Справа в тому, що земельна ділянка може також купуватись із перспективою на подальшу забудову.

Ще одним фактором ціноутворення є родючість землі. Зважаючи на це, найдорожчий в Україні чорнозем продається в Хмельницькій, Вінницькій, Полтавській та Черкаській областях. Саме тут земля найродючіша. Вартість гектару в цих регіонах складає 30-35 тис. грн.

В Україні дешевшає земля: названо середню вартість гектара чорнозему по областях

Від першого дня відкриття ринку землі в Україні (1 липня) сумарна площа проданих паїв склала 50 180 га. Максимальна ціна проданої земельної ділянки становить 2 949 100 грн, це ділянка площею 1,947 га в Київській області.

Земля в Україні, по прогнозам експертів, здорожчає з 2024 року, коли на ринок вийдуть юридичні особи, що також набудуть прав на купівлю землі.

Нагадаємо, які податки українці сплачуватимуть за кожен гектар землі, що перебуває в їхній власності.

ДЖЕРЕЛОagrotrend.com.ua