В Україні змінили правила оплати лікарняних, - Пенсійний фонд

Автор: Леся Ловіцька

З кінця 2022 року всі соціальні виплати нараховує Пенсійний фонд. У відомстві повідомили, як змінилися правила оплати лікарняних.

В Україні змінили правила оплати лікарняних, - Пенсійний фонд - today.ua

У прес-службі ПФУ поінформували про головні зміни у процедурі. Роботодавець може отримати кошти на оплату листків непрацездатності, якщо статус листка непрацездатності у його особистому кабінеті змінився на "готово до оплати". У такому разі страхувальник може працювати для нарахування коштів. Роботодавець має зайти на онлайн-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, сформувати заяву-розрахунок на фінансування цього виду допомоги, після чого направити її до ПФУ.

В Україні змінили правила оплати лікарняних, - Пенсійний фонд

Співробітники Пенсійного фонду після обробки заяви-розрахунку спрямують кошти на спецрахунок для зарахування страхових виплат. Після цього роботодавець виплатить гроші застрахованому працівникові.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Заяву-розрахунок потрібно подати до відомства на сайті електронних послуг, через особистий електронний кабінет страхувальника. Спосіб подання також змінився: раніше бланк відправляли онлайн до 1 січня через спеціальне програмне забезпечення або його приносили до відділень Фонду соціального страхування. Тепер розрахунок можна принести у паперовому вигляді до будь-якого сервісного центру ПФУ.

В Україні змінили правила оплати лікарняних, - Пенсійний фонд

Лікарняні, які з 2022 року були продовжені на січень, розраховуватимуть за старими правилами. Українцям не потрібно підписувати договір із ПФУ про визнання кваліфікованого електронного підпису, що спростить процедуру нарахування. Що стосується Фонду соціального страхування, це було обов'язковим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що Україні збираються скасувати виплати – розробити механізм для спрощення процедури. Працевлаштованим українцям хочуть компенсувати лікарняні додатковими днями відпустки. Їх оплачуватиме організація. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що планують збільшувати термін оплати днів непрацездатності або повністю скасовувати виплати.

Раніше повідомлялося, чому деяким українцям відмовляють у виплаті лікарняних та надані відпустки.