Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: названо причини

Автор: Леся Ловіцька

Деяким українцям під час війни недоступні лікарняні виплати та відпустка. Названо причини, через які їх можуть позбавити законних прав.

Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: названо причини - today.ua

Роботодавці можуть не відпускати працівників у відпустку у період воєнного стану. Однак за умови, що відразу після його відміни працівник зможе скористатися відпочинком, який йому належить. Про це повідомив голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" Ростислав Кравець.

Зазначено, що Верховна Рада внесла зміни до відповідного закону, за яким відпустку можуть не надати навіть у заздалегідь узгоджений термін. Це залежить від керівника підприємства, проте стосується всіх сфер діяльності.

Керівник профспілки "Український незалежний фонд юристів" уточнив, що у мирний час якщо працівника не відпускають у заплановану відпустку, він може стягнути матеріальну та моральну шкоду у розмірі вартості оплачених путівок або оплачуваної відпустки. При неофіційному працевлаштуванні не можна розраховувати будь-які трудові гарантії.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

Період відпустки залежить від професії, але стандартно працевлаштованим українцям надають 24 дні оплачуваної відпустки. Проте під час воєнного стану принцип роботи деяких сфер діяльності зазнали змін.

Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: названо причини

Роботодавець може відмовити у виплаті лікарняних, якщо листок непрацездатності не зареєстрований чи оформлений неналежним чином. У такому разі відсутність українця на робочому місці вважатиметься прогулом. Виплата лікарняних здійснюється на підставі документів, які містяться у відповідній базі даних.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо роботодавець не сплачує лікарняні, слід звернутися до нього з письмовою вимогою. За відсутності адекватної відповіді треба звертатися до суду за додатковими стягненнями виплат.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з 1 січня в Україні запровадили новий вид відпустки.