У Мережі почали з'являтися фішингові сайти, які є майже повною копією офіційних веб-ресурсів провідних українських банків, включаючи ПриватБанк і monobank.
Головною метою запуску даних сайтів є збір телефонних номерів українців. За словами експертів з кібербезпеки, власники фішингових ресурсів – це шахраї, які намагаються обдурити клієнтів українських банків, щоб отримати доступ до їхніх конфіденційних даних.
Для більшої переконливості шахраї не лише копіюють зовнішній вигляд офіційних сайтів monobank, ПриватБанк та інших фінустанов, а й публікують інформацію про послуги організацій та їхні юридичні адреси.
Відрізнити фейковий сайт від офіційного веб-ресурсу будь-якого українського банку дуже просто. Всі фішингові сайти розміщуються лише на трьох доменах, які використовують написання адрес максимально схожі на банківські інтернет-ресурси: mono.org.ua, privatbank.in.ua і т.п.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Додатково, щоб стимулювати користувачів ввести номер телефону, шахраї використовують різні хитрощі. Наприклад, фішинговий сайт monobank обіцяє оформити картку з великою сумою кредитного ліміту. А у фейковий Приват24 вимагає ввести фінансовий номер телефону, щоб скачати мобільний додаток.
Нагадаємо, monobank запустив новий зарплатний проект. Українці матимуть змогу отримувати заробітну плату на картку мобільного банку, оформлення здійснюється в онлайн-режимі.