Одна категорія домогосподарств може отримати знижку 30% на електроенергію

Автор: Шевченко Лилия

Чотири українські міста, які розташовані поблизу діючих атомних електростанцій, вимагають від влади держави повернути їм пільги на оплату електроенергії. Як обґрунтування міста-супутники АЕС висувають приклад зі світової практики, де враховують для бізнесу "ядерні ризики".

Одна категорія домогосподарств може отримати знижку 30% на електроенергію - today.ua

Влада чотирьох міст-супутників АЕС вимагає повернути їм пільгові тарифи на електроенергію. Так, до 28 грудня 2020 року населення Нетішина (Хмельницька АЕС), Варашу (Рівненська АЕС), Енергодару (Запорізька АЕС) і Южноукраїнська (ПУАЕС) платило за світло всього 70% від вартості, яка була встановлена у всіх інших населених пунктів в країні.

З початку 2021 року постановою Кабміну в Україні була впроваджена "зрівнялівка", згідно з якою абсолютно всі споживачі в Україні повинні платити за електроенергію за тарифом 1,68 грн/кВт-год.

"Ми намагалися обговорювати питання повернення пільги на рівні уряду України з різними стейкхолдерами. Дуже просте питання вони ставлять: як ця пільга обґрунтована для місцевої влади, чи є ризик для життя і роботи поблизу атомної станції? Але атомна станція не несе такого ризику для здоров'я, як теплова з викидами CO2. Якщо щось трапиться, не дай боже, як Чорнобиль", - пояснив ситуацію в.о. президента компанії "Енергоатом" Петро Котин.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Одна категорія домогосподарств може отримати знижку 30% на електроенергію У свою чергу, мер міста Вараш Олександр Мензул заявив, що страхування "ядерних ризиків" давно діє в світовій практиці. Це звичайна вимога, яку висувають представники інвестиційного бізнесу для роботи поблизу АЕС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це світова практика, коли великий бізнес не працює без закладання якийсь маржі на ядерний ризик. 30% як раз добре покриє ризики будь-якого інвестора", - заявив мер Варашу.

Нагадаємо, раніше в Україні озвучили нові тарифи на електроенергію, які будуть діяти з 1 серпня 2021 року.