Today.ua

Німеччина готується прийняти нову хвилю українських біженців: на яку допомогу вони можуть розраховувати

Понад мільйон українців після початку повномасштабної війни прибули до Німеччини. Більшість земель припинили прийом біженців. Проте нашим співвітчизникам продовжують надавати допомогу у дружній країні. Стало відомо, на які виплати та житло вони можуть розраховувати.

Українці можуть приїхати до Німеччини з посвідкою на проживання чи будь-яким документом, який підтверджує громадянство. Як турист можна перебувати в країні не більше 90 днів. Без німецького посвідки на проживання чи візи українські біженці можуть залишитися до 29 серпня 2023 року за умови в'їзду до 31 травня 2023 року. Заяву на право перебування на тимчасовий захист слід подати протягом перших 90 днів після прибуття.

Наші земляки проходять першу реєстрацію, розподіл за місцем проживання (при отриманні соцдопомоги), реєстрацію адреси проживання за місцем призначення та подають заяву на отримання посвідки на проживання. У Федеральному управлінні у справах міграції та біженців повідомили, що людям потрібно зобов'язання звертатися до поліції чи центру прийому біженців.

Українці під час реєстрації дізнаються, де їх поселять у Німеччині. Розподіл потрібен для того, щоб рівномірно вирахувати витрати на догляд за біженцями по містах та муніципалітетах. При отриманні соцвиплат та відсутності особистого житла держава надасть конкретне місце. Можна подати заяву на отримання дозволу на проживання лише там.

З 2023 року українські біженцізможуть розраховувати на більший розмір допомоги. Самотні люди отримуватимуть 502 євро замість 443 євро. Людям, які живуть у парі, виплати підвищать із 404 до 451 євро. На дітей перераховуватимуть 318-420 євро, залежно від віку.

Після приїзду до Німеччини громадяни України можуть оселитися у таборах таких земель як:

В інших землях біженців уже не приймають, окрім поодиноких винятків.

Розподіл туди надається лише, якщо людина там навчається, працює, має близьких родичів, чоловіка, дружину чи неповнолітніх дітей. Також можна залишитися у друзів або знайомих, якщо вони готові оформити для вас прописку. Для цього потрібна згода власника житла або укладений договір на оренду.

Також перед приїздом потрібно уточнити у міграційній службі міста, чи приймає вона українських біженців. Ці організації не завжди оперативно обробляють електронні листи та відповідають на дзвінки.

Якщо місто закрито або прописки немає, зареєструватися можна лише через пункти таборів первинного прийому:

  1. Берлін, старий аеропорт Тегель - лише первинний прийом і подальший розподіл на землі;
  2. Шлезвіг-Гольштейн - Ноймюнстер (Haart 148, 24539 Neumünster);
  3. Тюрінгія - Зуль (Weidbergstr. 10, 98527 Suhl);
  4. Північний Рейн-Вестфалія – Бохум (Gersteinring 50, 44791 Bochum Erstaaufnahmeeinrichtung);
  5. Баден-Вюртенберг:
  1. Гессен - Гіссен (Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen);
  2. Нижня Саксонія – Ганновер, територія виставкового компексу (Halle 5, Messegelände, 30521 Hannover).

Нагадаємо, що українські біженці у Німеччині зможуть безкоштовно їздити поїздами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ