У будинках українців почнуть відключати електроенергію за скаргами сусідів, - ДТЕК

В Україні склалася критична ситуація в енергетичній системі. Влада прийняла рішення регулярно відключати світло. Проте в одних будинках населених пунктів електропостачання обмежують частіше, ніж в інших. Компанія ДТЕК планує створити спеціальні аварійні бригади, які розглядатимуть скарги громадян на нерівномірне відключення електроенергії. Про це повідомив голова Нікопольської районної військової адміністрації Євген Євтушенко.

У будинках українців почнуть відключати електроенергію за скаргами сусідів, - ДТЕК - today.ua

Євтушенко зазначив, що спеціальні аварійні команди розглядатимуть скарги українців, які вважають, що розподілення електроенергії здійснюється несправедливо. При цьому політик назвав ідею ДТЕКназвав двоякою.

Він поспілкувався з ДТЕК щодо стабілізаційних відключень електроенергії. У компанії визнали, що дотримуватися графіків поки що не виходить. Ситуація залежить стану енергосистеми.

"Особливо ДТЕК розглядається питання створення аварійних бригад, які на скарги громадян вимикатимуть будинки, в яких є світло", - додав він.

Євген Євтушенко назвав сумнівною ідею створення аварійних бригад, які відключатимуть будинки, в яких є електрика у відповідь на скарги мешканців.

У будинках українців почнуть відключати електроенергію за скаргами сусідів, - ДТЕК

Ініціативу чиновника активно обговорюють його підписники у соціальних мережах. Багато хто негативно відреагував на ідею, вважаючи, що таким чином сусіди доноситимуть один на одного, і нічого хорошого з цього не вийде.

Минулого листопада компанія Yasno, яка входить до групи ДПЕК, пояснила, чому деякі споживачі постійно мають світло. Є будинки так званих щасливчиків, які підключені до мереж критичної інфраструктури (наприклад, лікарень). Тому вимикати їх не можуть.

Представники компанії уточнили, що енергетики працюють над тим, щоби відключення були максимально рівномірними – і всіх регулярно відключали по черзі. У Yasno визнали, що зробити це складно, але можливо.

У будинках українців почнуть відключати електроенергію за скаргами сусідів, - ДТЕК

Нагадаємо, що Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг оштрафувала за недотримання графіків відключень електроенергії три енергокомпанії. Чернівціобленерго, Вінницяобленерго, Волиньобленерго отримали по 85 тисяч гривень штрафу.

Раніше енергетики попередили українців, що електроенергію відключатимуть цілодобово.