Енергетики попереджають українців про цілодобові відключення електроенергії

Через величезний дефіцит генерації, який виник в Україні після останнього ракетного обстрілу, енергетики знову змушені вдаватися не лише до планових, а й до аварійних відключень електроенергії. Ці відключення будуть цілодобовими – без перерви на нічний час. Тільки так диспетчери Укренерго можуть уберегти енергосистему від розвалу. При цьому в різних регіонах країни ситуація з енергопостачанням є різною.

Енергетики попереджають українців про цілодобові відключення електроенергії - today.ua

Про те, де вже застосовуються аварійні відключення, і яка очікується ситуація у найближчій перспективі, розповіли в компанії Укренерго.

Усім регіонам було доведено ліміти споживання електроенергії. Якби споживачі використовували енергію економно, то енергетикам не довелось би вдаватися до позапланових відключень. Проте, як тільки у будинку з'являється світло, люди намагаються увімкнути одразу всі побутові прилади. Це і призводить до різкого сплеску енергоспоживання, особливо в ранкові та вечірні години. Тому енергетики змушені вдаватися до позапланових відключень. Причому відключатимуть світло цілодобово – вночі також.

Енергетики попереджають українців про цілодобові відключення електроенергії

Особливо напружена ситуація з енергопостачанням склалася в таких регіонах:

  • Харківській;
  • Донецькій;
  • Дніпропетровській;
  • Київській;
  • Запорізькій;
  • Кіровоградській областях.

Окрім наслідків ракетних атак, свій несприятливий внесок зробила ще й погода. У багатьох регіонах України обледеніли дроти, і до того ж розігрався сильний вітер. Під потужними поривами вітру обважнілі дроти почали рватися, що також призвело до аварій в електромережі.

Відключення електроенергії не припиняться із закінченням опалювального сезону

Багато хто сподівається, що з приходом весни на вулиці потеплішає, і дефіцит електроенергії вже не буде таким гострим. Проте виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук розчарував українців. Він переконаний, що з настанням весни ситуація кардинально не зміниться, адже багато енергоблоків стануть на ремонт. Отже, обсяг генерації зменшиться. Таким чином, в Україні знову буде дефіцит електрики.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel