Урожай картоплі гине на полях: ціни на популярний овоч кардинально зміняться

На українському ринку кардинально зміняться ціни на картоплю. Фермери будуть змушені піти на крайні заходи, оскільки спека і дощі призвели до катастрофічного зниження якості овоча.

Урожай картоплі гине на полях: ціни на популярний овоч кардинально зміняться - today.ua

Друга половина липня 2021 року в Україні була дощовою, місцями випадала рекордна кількість опадів. Поля буквально потопали у воді. Потім прийшли посуха і спека. Все це призвело до того, що вітчизняна картопля врожаю поточного року виявився занадто низької якості, частина врожаю вже згнила прямо на полях.

За даними експертів, найскладніша ситуація в сфері вирощування картоплі склалася на Півдні України. Наприклад, в Херсонській області фермери фіксують масштабне гниття картоплі на полях.

Виробники будуть змушені максимально знизити ціни на свою продукцію, впевнені аналітики. Іншого способу продати неякісну картоплю, які абсолютно не підходить для зберігання, просто немає. Урожай картоплі гине на полях: ціни на популярний овоч кардинально зміняться Виробники сподіваються, що низькі ціни збільшать попит на картоплю. Однак поки такої тенденції не спостерігається. Українські покупці все частіше стали відмовлятися від покупки овоча через його нетоварний вигляд і погану лежкість.

Таким чином, до початку збору пізнього врожаю картоплі, який буде придатним для зберігання, фермери будуть знижувати ціни. Подорожчати картопля може тільки з вересня поточного року, якщо її якість виявиться набагато більш прийнятною для споживачів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що поганий урожай може спровокувати дефіцит картоплі в Україні. На тлі недостатньої пропозиції на ринку ціни на картоплю будуть занадто високими.