Українці можуть залишитися на зиму без картоплі

Українці можуть залишитися на зиму без картоплі. Вірніше, картопля нікуди не подінеться. Однак через дефіцит на ринку її ціна буде захмарною. Поки достовірно прогнозувати урожай коренеплодів неможливо, проте сигнали з картопляного поля доходять не найоптимістичніші.

Українці можуть залишитися на зиму без картоплі - today.ua

Урожай бульб неабияк підкосили проливні дощі, які цими днями зарядили практично на всій території України. Через рясні опади в грунті утворився надлишок вологи, і молода картопля почала гнити буквально на корені.

Особливо згубні умови склалися для цієї культури у Херсонській області. Тамтешній урожай картоплі майже весь зіпсований гниллю. Фермери терміново викопують її з землі, щоби виручити за коренеплоди хоч якісь гроші. Адже, якщо залишити їх в землі до повного дозрівання, то зіпсована картопля згниє, і її взагалі продати буде неможливо.

Тому зараз херсонські фермери терміново збувають молоду картоплю. Всередині вона ще ціла і цілком придатна в їжу, проте зовні, через процеси гниття, що її зачепили, вона вже втратила товарний вигляд. Тому картопля йде у продаж майже за безцінь - по 3-4 гривні за кілограм. Українці можуть залишитися на зиму без картоплі При цьому в інших регіонах країни картопля, хоча й теж зіпсована дощами, але все ж кращої якості. Однак і там фермери змушені знижувати ціни через те, що вони нижче в інших продавців. Тому зараз картопля в Україні дешевшає.

При цьому за прогнозами синоптиків, в найближчі дні у багатьох регіонах України збережеться нестійка погода. Тому розраховувати на те, що в сезон копання буде надходити картопля відмінної якості, на жаль, не доводиться.

Експерти прогнозують: до початку сезону масового збору врожаю картопля дорожчати не буде. А ось із початком сезону копання вона може істотно зрости в ціні. Все буде залежати від того, наскільки надмірна волога встигла пошкодити бульби, що залишаються в землі.

Нагадаємо, медики розповіли, в якому вигляді картопля найбільш корисна для вживання.

ДЖЕРЕЛОkurs.com.ua