Українці знову зможуть отримати виплати за заявками, які вони залишали на платформі є Допомога. Йдеться про 50 тисяч людей. Гроші перераховуються завдяки меморандуму, укладеному з Норвезькою радою у справах біженців.
У прес-службі Мінсоцполітики повідомили, що міжнародна організація запросила список українців, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях. Йдеться вже про другий перелік осіб, який надано для перерахування виплат. Зазначено, що організації додатково перевірять заявки на депублікацію.
Рішення про перерахування грошей або відмову у допомозі приймаються міжнародними організаціями. У пріоритеті знаходяться найвразливіші категорії населення. Йдеться про пенсіонерів, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, одиноких батьків, а також малозабезпечені родини. Українці вже подали понад 10 млн заявок, тому їхній збір на платформі "єДопомога" був обмежений.
Нагадаємо, гуманітарна платформа єДопомога створена Мінсоцполітики за підтримки Світового Банку, Мінцифри та ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції. Передбачено три напрями: грошову допомогу від держави, волонтерів та міжнародних організацій. На платформі можна дізнатися, як залишити заявку на допомогу, отримати гроші від держави або запропонувати підтримку продуктами харчування, одягом чи медикаментами.
Як відомо, більшість українських біженців зупинилися у Польщі, де вони отримують максимум підтримки. Поляки вважають, що підтримка громадян сусідньої країни посилить позиції їхньої власної держави, а також збагатить місцеву культуру.
Раніше повідомлялося, що українці отримають по 1200 грн від Червоного Хреста.