Запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 року. З цього моменту будь-який громадянин країни може продати або купити земельну ділянку сільськогосподарського призначення. Однак в законі прописано стільки "підводних каменів", що в них важливо не заплутатися і не втратити те, що є.
Щоб не мати проблем з Податковою, українцям слід знати, що при продажі земельної ділянки необхідно заплатити 5% податків і 1,5% військового збору. Хитрувати з зазначенням заниженої ціни в угоді заради зменшення податків не варто, оскільки Податкова може в судовому порядку оскаржити вартість ділянки і зобов'язати продавця оплатити реальний податок.
У річній податковій декларації продавець землі повинен буде вказувати дохід, який він отримав від продажу. Якщо цього не зробити, то доведеться сплатити штраф.
Під час укладання угоди купівлі-продажу землі також необхідно буде заплатити мито - 1% від вартості ділянки та винагороду нотаріусу, який подає дані в Податкову. Хто понесе дані витрати покупець і продавець повинні домовитися між собою. І ще один важливий факт: в разі продажу або купівлі земельної ділянки на суму понад 50 000 гривень, учасників угоди позбавлять житлових субсидій.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У деяких випадках куплені ділянки землі держава може конфіскувати. Стали відомі причини відчуження земельного наділу.