Today.ua

Українці перестали купувати квартири: що відбувається на ринку нерухомості

В Україні різко знизилася кількість угод із купівлі-продажу житлових квартир та будинків. Ринок нерухомості в країні несподівано просів у середньому на 20%, хоча зазвичай у цей період українці охоче купували та продавали житло.

Традиційно в Україні ринок нерухомості оживав восени-взимку, проте 2021 року сталося навпаки. Порівняно з літніми місяцями, у період жовтень-грудень у Києві та області було укладено на 20% менше угод. Покупці зайняли вичікувальну позицію у зв'язку з цілою низкою причин.

За словами експертів з нерухомості, ажіотаж на ринку нерухомості спостерігався у першій половині 2021 року, потім українці перестали поспішати до відділів продажу. Порівняно із загальними показниками за 2020 рік, ситуація в 2021-му році не виглядає такою гнітючою, падіння продажів за рік склало 2,5%. У 2022 році кількість угод теж, швидше за все, не зросте.

Головною причиною того, що українці втратили у 2021 році інтерес до купівлі житла, є небувале зростання цін на квартири у новобудовах, які оновили історичний максимум.

"За останні сім років ціни в гривні зросли в 3,5 рази, а в доларах - у 2,5 рази. Зростання цін на нерухомість обганяє темпи девальвації гривні", - розповіла співробітник девелоперської компанії City One Development Галина Мартиненко.

Щодо можливого зниження вартості житла в Україні, то на це експерти дивляться скептично. Ціни формуються залежно від собівартості, а поки що енергоносії та будматеріали лише дорожчають.

Швидше за все, рівень продажів на ринку нерухомості України 2022-го залишиться на рівні 2021 року.

Нагадаємо, в Україні зросли ціни на оренду квартир. Як відрізняється вартість найму житла у регіонах країни?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ