У період воєнного часу трудове законодавство в Україні кардинально змінено. Влада дозволила роботодавцям звільняти працівників у будь-який момент, позбавляти їх відпусток, вихідних та свят, а також затримувати виплату заробітної плати.
До моменту скасування воєнного стану в Україні діятиме Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (від 15.03.2022 р. № 2136-IX). Ініціатором внесення змін до українського законодавства щодо трудових відносин виступила голова парламентського Комітету із соціальної політики Галина Третьякова.
Відповідно до нового закону, роботодавець може в односторонньому порядку призупинити дію трудового договору. Це дозволяє зберегти робоче місце за тим, хто залишив територію населеного пункту і країни працівника, але при цьому власник бізнесу звільняється від необхідності виплачувати заробітну плату або її частину. Відшкодування зарплати законом покладається на країну-агресора. У законі також прописано важливий нюанс. Весь час, поки діє режим призупинення трудового договору, роботодавець зобов'язаний вести облік нарахованої заробітної плати (у такому порядку, якби такого призупинення не було), а також компенсаційних виплат.
Нагадаємо, українців попередили про масові звільнення та скорочення зарплат. Що чекає на громадян України найближчим часом?
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal