Українським споживачам надходять чималі суми до оплати у платіжках за комунальні послуги. Це відбувається, незважаючи на перебої з електроенергією та мораторій на підвищення тарифів. Стало відомо, якої помилки припускаються користувачі.
Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв повідомив, що побутові користувачі можуть побачити "завищені" суми у платіжках за комуналку з різних причин. Найчастіше громадяни вчасно не вносять свідчення лічильників. Це часто пов'язане з від'їздом із міста.
"Але без показників лічильника закон зобов'язує виконавця послуги нараховувати за середньозваженим показником споживання послуги", - пояснив Пантелєєв.
Відзначено, що часто виникають спірні моменти, пов'язані з нарахуваннями за холодну та гарячу воду. У такій ситуації потрібно надати справжні показники лічильника, провести звірку – після чого здійснюється перерахунок.
Якщо користувачі вже сплатили кошти за неправильними показниками, вони будуть зараховані в суму платежу на наступний місяць. Петро Пантелєєв підкреслив, що показники лічильників потрібно обов'язково передавати, якщо ви не користувалися електроенергією, холодною та гарячою водою. Потрібно вказувати показники, аналогічні до тих, які були минулого місяця.
За словами заступника голови КМДА, зараз піднімати тарифи на електроенергію не можна. Українці і так оплачують послуги, незважаючи на складне фінансове становище через війну. При цьому витрати постачальників зростають.
"Ми розуміємо, що для очищення води потрібно закуповувати реагенти для її знезараження, а також платити за електроенергію, яка вже набагато дорожча за колишню", - пояснив він.
Пантелєєв вважає, що вирішення проблеми – у тому, що державна та місцева влада має компенсувати підприємствам брак доходу через заморожені тарифи.
"На мою думку, таким же шляхом треба рухатися і щодо водопостачання та водовідведення. Повинна бути консолідована відповідальність як органів місцевого самоврядування, так і держави", - цитує Петра Пантелєєва ТСН.
Нагадаємо, що деяким українцям планують списати борги за комунальні послуги, накопичені під час війни.