Деяким українцям під час війни планують списати борги за комунальні послуги

В Україні зараз діють пом'якшені вимоги щодо оплати комуналки. Однак у багатьох споживачів накопичуються борги, тому влада намагається вирішити цю проблему. Деяким громадянам планують списати заборгованість за послуги ЖКГ.

Деяким українцям під час війни планують списати борги за комунальні послуги - today.ua

Повномасштабна війна негативно вдарила по всіх сферах життя. Багато українців втратили прибутки або переїхали, тому не платять за комунальні послуги. Уряд заморозив частину тарифів на період війни та шість місяців після неї. Йдеться про тарифи на гарячу воду та опалення, а також на розподіл газу. Однак, це не рятує ситуацію. Стало відомо, що деяким громадянам можуть списати борги. У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до закону про реструктуризацію заборгованості з квартплати.

Борги за комуналку запропонували списати за період активних бойових дій на територіях, де розташоване житло громадян України. Йдеться про послуги з:

  • постачання теплової енергії;
  • управління багатоквартирним будинком;
  • постачання та розподілення електроенергії;
  • постачання та розподіл газу;
  • з постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення;
  • поводження з побутовими відходами.

Деяким українцям під час війни планують списати борги за комунальні послуги

Як відомо, Верховна Рада заборонила стягувати борги із населення.

Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко нагадав, що лише офіційно понад 5 мільйонів українців залишилося без роботи. Комунальний сектор переживає складні часи і працює збитково.

Наразі комунальники вирішують проблеми з дефіцитом коштів завдяки дотаціям із місцевих бюджетів. Так, у грудні 2022 року Кабмін вирішив виділити 14 млрд грн у вигляді субвенцій місцевим бюджетам. Очікується, що дозволить стримати подорожчання гарячої води та опалення під час опалювального сезону.

Раніше повідомляли, що в Україні змінилися правила отримання пільг на комунальні послуги.

ДЖЕРЕЛОФокус