Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає у лютому

В Україні продовжують стрімко підвищуватись ціни на продукти. Стало відомо, які асортиментні позиції подорожчають у лютому.

Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає у лютому - today.ua

Ситуацію на продовольчому ринку спрогнозував аналітик українського клубу аграрного бізнесу Максим Гопка. Він зазначив, що різкого стрибка вартості провізії бути не повинно. Такий варіант можливий тільки якщо виникне гострий дефіцит продукту, а це малоймовірно. Однак деякі товари стануть дорожчими. Зокрема йдеться про овочі.

Аналітик наголосив, що ситуацію вирівнюють макроекономічні чинники, у тому числі допомога партнерів. Збільшити ціни на їжу не дозволяє низька купівельна спроможність українців.

"Ми спостерігатимемо незначне зростання цін на кілька відсотків, проте ця тенденція виключно стосуватиметься овочів", - пояснив Гопка. Він вважає, що овочі подорожчають на 5-7%

Експерт УКАБ заявив, що цього місяця хліб також зросте в ціні на 5-7%. Це пов'язано з подорожчанням сировини, електроенергії для промислових виробників та використанням генераторів.

Молочка стане дорожчою на 5%. Молоко жирністю до 2,6% коштуватиме близько 40 грн за літр.

Українців попередили про підвищення цін на продукти: що подорожчає у лютому

Фрукти до кінця лютого подорожчають на 7-10%. Яблука з початку року вже зросли в ціні на 5,8%, а на банани та мандарини – на 1,8% та 83,6% відповідно. Лимони та апельсини подешевшали – на 4,7% та 9,8% відповідно.

Раніше повідомлялося, що у лютому в Україні рекордно подорожчала цибуля: ціни оновили історичний максимум за всю історію нашої незалежності.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua