Ціни на цибулю оновили рекорд за всю історію незалежності України

В Україні значно подорожчала цибуля. Економісти попередили покупців, що ціни на овоч зростатимуть і надалі. Вартість продукту оновила рекорд за всю історію незалежності нашої держави.

Ціни на цибулю оновили рекорд за всю історію незалежності України - today.ua

За даними аналітиків проекту EastFruit, які проводять моніторинг цін, цибуля цього тижня знову подорожчала. Кілограм коштує від 30 гривень – це мінімальна вартість, що на 11% дорожче порівняно з минулим тижнем. Ціни сягають 35 гривень, це абсолютний максимум за останній 31 рік.

Якщо порівнювати ціни на цибулю з аналогічним періодом минулого року, вона подорожчала вчетверо. Очікується, що тенденція збережеться у найближчому майбутньому. Справа в тому, що запаси продукції практично вичерпані, а попит залишається ажіотажним.

Ціни на цибулю оновили рекорд за всю історію незалежності України

На ситуацію на вітчизняному ринку негативно вплинули перебої із електропостачанням. З цієї причини істотна частина цибулі стала непридатною. Продавці прогнозують дефіцит овочів через обмежену пропозицію виробників. При цьому не варто розраховувати на імпортний товар, тому що більшість країн Центральної Азії скоротили постачання на інші ринки.

Ціни на цибулю оновили рекорд за всю історію незалежності України

У супермаркетах вартість цибулі вражає українців. Середня ціна кілограма досягла 39,17 грн, тоді як у грудні вона становила 34,89 грн. Продукт можна купити дешевше у торговій мережі Варус – по 35,70 грн/кг.

Синя цибуля навпаки подешевшала. Наприкінці 2022 року його продавали за 50,04 грн/кг, а на початку лютого – по 46,45 грн/кг. В Ашані товар доступніший – по 42,90 грн/кг.

Раніше українців попередили про рекордне подорожчання цигарок. Названо причину зростання цін на товар.

ДЖЕРЕЛОeast-fruit.com