В Україні склалася непроста ситуація на ринку праці. Більшість підприємств не прагнуть розширювати штат і планують звільняти співробітників частіше, ніж брати на роботу.
Відповідні дані надані у Національному банку України (НБУ), який провів опитування. З'ясувалося, що 80% опитаних компаній не збираються збільшувати чи зменшувати кількість працівників, а 13% планують скоротити штат. Лише 7% респондентів найматимуть нових людей.
Наголошено, що оцінки зайнятості залишаються стриманими. Більшість підприємств всіх галузей, які взяли участь в опитуванні, не збираються розширювати штат. Найоптимістичніші оцінки роботи – у торгових фірм.
Ситуація на ринку праці України
Економісти зазначають, що загалом ситуація з працевлаштуванням українців покращилася. Вже немає жорстких обмежень споживання електроенергії, тому бізнес може створювати робочі місця. Також спостерігається конкуренція за висококваліфікованих працівників.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Експерт ринку Тетяна Пашкіна повідомила, що роботодавці змушені підвищувати зарплати, щоб українці не прагнули шукати нових місць. У профільному порталі Work.ua розмістили 71 тисячу вакансій (до початку повномасштабної війни їх було 100 тисяч). На дошці оголошень OLX.ua порівняно ціни, які розраховані на робітників.
За словами Пашкіної, у 2023 році зарплати зростатимуть нерівномірно. На надбавку у 20% можуть розраховувати ті, кого цінують компанії. А масової індексації для всіх не буде, тому що складно будувати далекосяжні плани.
"У роботодавця зараз немає достатніх коштів, щоб оплачувати досвід співробітника. А ті, хто мають досвід, завжди мають більші очікування щодо заробітної плати", - цитує аналітика "Обозреватель".
Нагадаємо, які вакансії зараз найзатребуваніші в Україні та користуватимуться попитом після війни.