Українцям повертатимуть гроші за неякісні комунальні послуги

Українські споживачі зможуть вимагати повернення коштів, які вони заплатили за неякісно надані комунальні послуги. Кабінет міністрів готує нову постанову.

Українцям повертатимуть гроші за неякісні комунальні послуги - today.ua

Вартість послуг ЖКГ в Україні вже досягла захмарних висот, надалі обіцяють нові підвищення тарифів. У зв'язку з цим виникає питання, чи повинні громадяни так дорого платити за неякісно надані комунальні послуги. За даними Міністерства розвитку громад і територій, Кабінет міністрів розробляє спеціальний механізм, який дозволить перерахувати і відшкодувати вартість неякісних послуг ЖКГ споживачам.

У документі Кабміну передбачена можливість і умови здійснення перерахунку вартості послуг з холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і т.д.

Українцям повертатимуть гроші за неякісні комунальні послуги У новій постанові Кабінету міністрів будуть чітко прописані кількісні та якісні характеристики надання послуг ЖКГ, на основі яких і будуть проводитися перерахунки і відшкодування коштів споживачам за неякісні комунальні послуги.

Передбачається, що на підставі складеного акта-претензії споживачі зможуть вимагати провести перерахунок за неякісну послугу у надавача послуги і отримати від нього відшкодування коштів. Якщо хоча б один з мешканців багатоквартирного будинку направить акт-претензію надавача будь-якого виду комунальних послуг, то перерахунок буде проведений для всього будинку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українських споживачів в автоматичному порядку переведуть на індивідуальні договори ЖКГ з підвищеними тарифами.