Українців автоматично переведуть на індивідуальні договори ЖКГ з підвищеними тарифами

В Україні підписаний закон про автоматичне переведення всіх жителів приватних і багатоквартирних будинків на індивідуальні договори з постачальниками комунальних послуг. У них будуть включені не тільки тарифи, а й внески за ремонт і обслуговування.

Українців автоматично переведуть на індивідуальні договори ЖКГ з підвищеними тарифами - today.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав закон 1060-IX, згідно з яким з співвласниками приватних або багатоквартирних будинків будуть укладені індивідуальні публічні договори приєднання, якщо до цього часу вони не встигли визначитися з моделями договірних відносин з постачальниками (індивідуальний, колективний, договір з ОСББ як колективним споживачем ).

Споживачі, які раніше підписали колективні договори, оплачують виключно спожиті ресурси за тарифами постачальника. Після автоматичного укладання індивідуальних договорів по ЖКГ, споживачі будуть крім діючих тарифів оплачувати також поточний ремонт та обслуговування внутрішньобудинкових систем, а також внески на заміну і обслуговування загальнобудинкових лічильників.

Виняток в новому законі складають тільки постачальники газу і електроенергії. Українців автоматично переведуть на індивідуальні договори ЖКГ з підвищеними тарифами Якщо квартирні прилади обліку показали менше, ніж загальдомовий лічильник, то різницю поділять на всі квартири в багатоквартирних будинках. Крім того, якщо в тарифах постачальника тепла закладені кошти на установку лічильників, то в разі самостійної установки, будуть проведені перерахунки і гроші повернуть.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні планують ввести картки для оплати послуг ЖКГ, щоб вирішити проблему із заборгованістю населення.