Українцям спишуть борги за комунальні послуги: пощастить одній категорії громадян

Деяким українцям під час війни спишуть борги за комунальні послуги. Стало відомо, якій категорії громадян пощастить – ці споживачі зможуть зітхнути з полегшенням.

Українцям спишуть борги за комунальні послуги: пощастить одній категорії громадян - today.ua

Українська економіка переживає не найкращі часи і потребує не лише зовнішньої, а й внутрішньої підтримки. Перед громадянами стоять важливі завдання – сплачувати податки та своєчасно вносити плату за комуналку. Однак багато жителів нашої країни втратили доходи і не можуть виконувати свої зобов'язання.

Заборгованість з комунальних послуг зростає. Точні суми невідомі, але це мільярди гривень. З’ясувалося, що списати борги планують людям, які постраждали від військової агресії з боку РФ. Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді.

"З огляду на стрімке зростання цін на всі товари, продукти та послуги, необхідний комплексний підхід для врегулювання питань сплати заборгованості за житлово-комунальні послуги", - зазначено в пояснювальній записці до документа.

Відомо, що комунальні господарства страждають від недофінансування. Вони масово звертаються до судів та виграють процеси. Однак вони стосуються заборгованості українців, яка утворилася до початку повномасштабної війни з Росією.

В умовах військового стану підприємствам ЖКГ заборонено стягувати борги через суд. Також не можна нараховувати пені та штрафи за прострочені платежі. Через півроку після закінчення війни норми повернуться.

Українцям спишуть борги за комунальні послуги: пощастить одній категорії громадян

Як заощадити на комуналбних послугах

Нагадаємо, що українці з 1 травня можуть оформити субсидію – грошову допомогу на оплату комунальних послуг. Однак на підтримку держави не можуть розраховувати споживачі, які накопичили борги. Йдеться про заборгованість понад три місяці на суму понад 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 680 грн).

Для отримання субсидії слід закрити борги та надати до ПФУ квитанцію про сплату або документ про укладення договору про реструктуризацію заборгованості.

ДЖЕРЕЛОРБК