Українці з 1 травня можуть отримати нову грошову допомогу: кому належать виплати від держави

Українці з 1 травня можуть одержати нову грошову допомогу. Стало відомо, кому належать виплати від держави.

Українці з 1 травня можуть отримати нову грошову допомогу: кому належать виплати від держави - today.ua

Громадяни України, які не мають можливості самостійно оплачувати комунальні послуги, можуть скористатися фінансовою підтримкою від держави. Так, з 1 травня до 30 вересня розраховуватимуться субсидії. Йдеться про виплати на неопалювальний сезон.

Кому потрібно заново оформлювати субсидію

Більшості споживачів субсидії продовжать автоматично, решті доведеться знову оформляти документи. Стало відомо, що наново подати заяву та декларацію на субсидію потрібно, якщо:

  • члени домогосподарства винаймають житло та оплачують комунальні послуги;
  • у домогосподарстві з'явилися внутрішньо переміщені особи;
  • кількість осіб, які фактично проживають у будинку, менша за кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство звертається за отриманням субсидії на купівлю твердого та рідкого пічного побутового палива, зрідженого газу.

Вказаним категоріям українців потрібно наново подавати документи на отримання субсидій. Це потрібно зробити протягом 30 днів.

Під час опалювального сезону українці отримували у середньому 1600 грн субсидії. Суми на неопалюваний сезон будуть меншими. Справа в тому, що більшу частину "знижки" на комуналку складала послуга опалення.

У Пенсійному фонді України нагадали, що субсидія на оплату газопостачання та розподілу газу, опалення, постачання та розподілу електроенергії для централізованого, індивідуального та автономного опалення розраховують у квітні та жовтні з огляду на тривалість опалювального сезону.

Субсидії на неопалюваний сезон надаватимуть після подання відповідних заяв та декларацій до ПФУ.

Українці з 1 травня можуть отримати нову грошову допомогу: кому належать виплати від держави

Нагадаємо, що у квітні деяким українцям перерахують пенсію заднім числом. Перерахунок проводиться з 1 квітня, але кошти нараховуватимуть лише з червня 2023 року. Пенсіонери зможуть отримати виплати у червні - одразу за три місяці: квітень, травень та червень.

Раніше повідомляли, що українці можуть отримати грошову допомогу від Червоного Хреста. Йдеться про виплату 16 000 грн.