Українцям розповіли, як не втратити субсидію при зміні постачальника газу

В Україні громадяни мають право на зміну постачальника газу і перехід з річних тарифів на будь-які інші. Однак при цьому можна втратити субсидію на оплату послуг ЖКГ. Названі два правила, які дозволять зберегти допомогу від держави при переході від одного постачальника до іншого.

Українцям розповіли, як не втратити субсидію при зміні постачальника газу - today.ua

Як відомо, всіх українських споживачів з 1 травня автоматично перевели на фіксовані річні тарифи газ. Звичайно ж, громадяни можуть у будь-який момент змінити постачальника газу або перейти на місячну, квартальну, піврічну тарифікацію. Деякі складнощі можуть виникнути тільки у одержувачів субсидій.

Щоб зберегти субсидію при зміні постачальника газу, споживач зобов'язаний розрахуватися за весь обсяг витраченого ресурсу. При наявності боргів за газ в отриманні субсидії можуть відмовити.

Українцям розповіли, як не втратити субсидію при зміні постачальника газу Постачальників газу в Україні зобов'язали самостійно сповіщати органи Мінсоцполітики про нові абонентах або про тих, хто вибув. Однак експерти рекомендують отримувачів субсидій самим повідомляти в органи соцзахисту про перехід до іншому оператору. Збій в роботі електронної системи може позбавити допомоги від держави на оплату комуналки.

При зміні постачальника газу отримувачів субсидій слід мати при собі в паперовому або електронному вигляді паспорт громадянина України, заяву на приєднання, документ про право власності на об'єкт, ІПН, копію останнього рахунку за поставки газу.

Нагадаємо, українцям все складніше стало отримати субсидію на оплату послуг ЖКГ. Допомога від держави для малозабезпечених громадян у 2021 році зменшили вдвічі і скоротили число одержувачів.