Українцям пояснили, чому тарифи на тепло і гарячу воду зростуть у 2-3 рази

Завдяки річним і фіксованими тарифами на газ, тарифи на блакитне паливо в майбутньому опалювальному сезоні залишаться колишніми. Однак українських споживачів попередили про зростання тарифів на послуги теплокомуненерго.

Українцям пояснили, чому тарифи на тепло і гарячу воду зростуть у 2-3 рази - today.ua

Як розповів, економічний експерт Віктор Скаршевський, в торішніх тарифах на тепло і гарячу воду була закладена вартість газу в межах 4-4,5 гривень/кубометр. У теплокомуненерго у всіх областях України в даний час проводять перерахунок тарифів на опалення, в яких буде враховуватися вартість газу 7,5-8 гривень/кубометр.

Варто відзначити, що в Європі ціна газу вже вдвічі перевищує розглянутий тепловиками тариф на блакитне паливо. На європейських хабах вартість газу стрімко зростає і вже подолала позначку в 16 гривень/кубометр. Знизити ціну газу для українського населення поки вдається за рахунок Укргазвидобування, що є всього лише тимчасовим заходом. До того ж, навіть використання видобутого в Україні газу навряд чи зможе покрити збитки теплокомуненерго в умовах, що склалися. Українцям пояснили, чому тарифи на тепло і гарячу воду зростуть у 2-3 рази

"Але тут у мене питання. Чи зможуть для теплокомуненерго організувати газ за такою ціною. Припускаю, що вона може доходити до 10 грн/кубометр для теплокомуненерго, що відразу ж позначиться на тарифі на тепло для населення", - упевнений Скаршевський.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли, як вплине підвищення цін на газовому ринку в Європі на формування тарифів на опалення в Україні.