Багато українських біженців використовують Латвію як транзитну країну. Загальна кількість наших земляків, які зупинилися у цій країні, перевищує 10 тисяч. Стало відомо, що вони не поспішають влаштовуватися на сезонну роботу, незважаючи на зарплату у 25 євро на день.
У сільському господарстві Латвії виникли проблеми. Виробникам ягід не вистачає працівників. Якщо ситуація не зміниться у найближчому майбутньому, більша частина врожаю згниє на полях та у теплицях.
З'ясувалося, що працевлаштовуватись не поспішають як українські біженці, так і місцеві безробітні. Школярі відгукуються на вакансії, але якість їхньої роботи залишає бажати кращого.
Примітно, що Латвія є єдиною державою Євросоюзу, де сезонним робітникам із третіх держав платять середню заробітну плату незалежно від обсягу роботи. У латвійських самоврядуваннях дійшли висновку, що прийом українських біженців є відповідальністю усієї держави.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Після 1 липня у Латвії зменшилися фінансові можливості продовжувати розміщення біженців у хостелах та готелях. Після набрання чинності рішенням про зменшення держдопомоги для проживання українських біженців з 300 до 100 євро на місяць на людину новий притулок доведеться шукати близько 3000 біженців. За словами мера Риги Мартіньша Стакіса, лише у столиці близько 1800 біженців можуть залишитися без даху над головою.
"Після 1 вересня ми свої резерви вичерпаємо", - зазначив держслужбовець.
Стало відомо, що останні місяці активізувався попит на орендовані квартири в Ризі. Орендодавці швидко підвищують вартість житла на 10-20%.
Нагадаємо, які виплати та пільги доступні українським біженцям у Латвії.