Гроші українським біженцям у Латвії: які виплати і пільги доступні

Широкомасштабна війна змусила наших громадян залишати будинки та шукати безпечних місць за кордоном. Багато хто з них опинився у дружній країні. Експерти проаналізували, яку матеріальну допомогу одержують українські біженці у Латвії.

Гроші українським біженцям у Латвії: які виплати і пільги доступні  - today.ua

Наші співвітчизники мають право безкоштовно проживати у Латвії 90 днів. Вони можуть самостійно знайти квартир та отримувати від держави компенсацію за комуналку та оренду від держави.

Українські біженці можуть безкоштовно їздити у громадському транспорті, відвідувати дитячі садки та навчатися у школах. Їм також доступні безкоштовні медичні послуги.

Українці після приїзду при реєстрації отримують SIM-картку з безкоштовними дзвінками в Україну та по Латвії три місяці, картку на 50 євро в мережу супермаркетів та запрошення до зоопарку для дітей. У пунктах гуманітарної допомоги можна отримати одяг та предмети побуту.

Гроші українським біженцям у Латвії: які виплати і пільги доступні У Латвії біженцям надають візу на рік, одноразову соціальну допомогу у 272 євро на дорослого та 190 євро на дитину. Потім українець щомісяця отримує 109 євро на одного члена сім'ї та 76 євро на кожного наступного. Якщо біженець влаштовується на роботу, він отримує одноразову допомогу в 500 євро, повідомив "Апостроф".

Нагадаємо, чому у Чехії деякі українські біженці втратять виплати.

ДЖЕРЕЛОАпостроф