Українські біженці у Чехії втратять виплати в 200 євро

Українські біженці перестануть отримувати матеріальну допомогу у 5000 крон (близько 200 євро чи 6200 гривень). Виплати в Чехії припиняться за однієї умови.

Українські біженці у Чехії втратять виплати в 200 євро  - today.ua

Наші співвітчизники перестануть отримувати кошти, якщо держава забезпечила їх харчуванням, житлом та засобами гігієни. Влада прийняла відповідне рішення, щоб не допустити розвитку "дотаційного туризму".

Українські біженці починаючи з другого місяця перебування в Чехії зможуть отримувати лише кошти за місцем постійної реєстрації. Представники влади планують перевіряти, чи справді українці проживають за заявленою адресою.

В уряді Чехії схвалили пропозицію Міністерства внутрішніх справ - забезпечувати українських біженців житлом навіть після того, як у країні в червні завершиться надзвичайний стан.

За законом, програма прийому та допомоги має функціонувати для українських біженців і надалі. Передбачено систему заходів Lex Ukraine. Регіони та муніципалітети Чехії зобов'язали надавати тимчасове житло українцям, а орендодавцям за це за добу платять від 200 до 350 крон.

Українські біженці у Чехії втратять виплати в 200 євро Чехія після початку нападу Росії на Україну надала біженцям понад 370 тисяч віз тимчасового захисту. Вони дозволяють їм перебувати у країні протягом року, працевлаштовуватися та користуватися державною медичною страховкою.

Понад 70 тисяч українців уже знашли роботу. За даними міністра праці та соціальних справ Мар'яна Юречки, наразі число біженців є значно більшою за кількість актуальних вакансій.

Раніше стало відомо, скільки коштує квартира у новобудові Чехії.

ДЖЕРЕЛОРБК