Українські міста регулярно обстрілюють окупанти, тому багато громадян стали біженцями. Вони порівняли умови життя у різних регіонах. Стало відомо, де краще зупинитись у період активних бойових дій в рідній країні.
Українським біженцям порадили насамперед дізнатися, в яких країнах є житло для приїжджих. Це першорядне завдання. Також слід звертати увагу на розмір виплат, які пропонує влада.
Італія
У теплій країні з дивовижним кліматом та чудовою кухнею складно знайти роботу та винайняти квартиру. Біженці зазначають, що в Італії важко перебувати з дітьми, а запис до лікарів розтягується на місяці. Щодо приватної медицини – ціни досить високі, тому послуги доступні не кожному.
Німеччина
ФРН хвалять за соціальний захист. Біженці одержують по 449 євро, а з наступного року розмір допомоги зросте до 513 євро. Держава оплачує житло – 350-700 євро на особу, а також надає медичну страховку, професійні та медичні курси. Але місць у мегаполісах немає – багатьох розселяють у віддалених селах.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Бельгія
Українські біженці наголосили, що спеццентри вже переповнені. Складно винайняти житло – потрібна карта А, яка надається за наявності прописки. Без документа не можна буде отримати допомогу, тому найважливіше – знайти спосіб зареєструватися.
Румунія
У Румунії немає проблем із житлом, але складно знайти хорошу роботу. Це непоганий варіант для матерів із дітьми – їх не змушують ходити до школи, можна займатися онлайн за українською програмою. Українцям виплачують допомогу від ООН.
Ірландія
Тут високі виплати – по 200 євро на людину, але важко знайти роботу та житло. Це особливо відчутно у населених пунктах, розташованих далеко від великих міст.
Литва
У Литві можна отримати компенсацію оренди, якщо укласти офіційний договір, що дуже проблематично. Українські біженці зауважили, що місцеві жителі неохоче здають квартири сім'ям із дітьми.
Данія
Це дорога країна, де важко знайти роботу без знання мови. Потрібно бути готовим до фізичної праці простим робітником, навіть за наявності вищої освіти. При цьому немає виплат на дітей – вони передбачені лише дорослим. Є складнощі з медициною та покупкою ліків.
Норвегія
Біженці місяцями можуть стоять у черзі на житло і ймовірно його нададуть у віддалених місцях на півночі. При цьому доступне проживання у таборах. Дуже важко знайти роботу без знання мови, але передбачені мовні курси. Допомогу платять у достатньому обсязі.
Франція
Допомога у Франції – близько 420-440 євро для дорослих, сума на дітей буде меншою. Українські біженці порадили приїжджати до невеликих населених пунктів, де більше шансів знайти роботу та житло.
Іспанія
В Іспанії для українців не передбачено виплат, а роботу знайти важко. Переваги – теплий морський клімат, доступні продукти та одяг.
Англія
Тут доступна робота та достатній розмір допомоги. Наші земляки відзначають дешевші продукти, ніж в Україні. Однак потрібно знайти спонсора та звикнути до дощової погоди.
Нагадаємо, що Німеччина готується прийняти нову хвилю українських біженців.