Тисячі українських біженців у Болгарії залишилися без харчування: влада скасувала програму підтримки

Автор: Леся Ловіцька

Влада Болгарії вже три тижні не оплачує харчування для українських біженців. При цьому людям надали житло. Про це повідомив місцевий фонд "Три жінки". Його представники звернулися до тимчасового уряду з відкритим листом та проханням відновити фінансування.

Тисячі українських біженців у Болгарії залишилися без харчування: влада скасувала програму підтримки - today.ua

За даними The Sofia Globe, на державних базах залишилися лише незахищені категорії українців. Станом на 8 грудня, без оплати їжі залишилися 9903 особи. Це багатодітні матері, особи з обмеженими фізичними можливостями, без засобів для існування, а також із серйозними проблемами зі здоров'ям. Вони живуть за 30 км від населених пунктів.

Попередній уряд запровадив систему субсидіювання проживання біженців. Проте тимчасовий уряд вніс поправки і з 15 листопада українцям фінансують лише проживання без харчування.

"Ми хочемо вірити, що навіть сьогодні у нас як нації є сили, щоб діяти морально та порядно з людьми, які потребують нашої підтримки. Необхідно забезпечити харчуванням та теплом на зиму тих українців, які перебувають у держбазах та для яких наша допомога – єдиний шлях до гідного існування", – наголосили представники фонду.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Фонд спільно з волонтерами докладає зусиль для збору коштів та забезпечення біженців продуктами харчування, одягом та іншими предметами першої необхідності. Активісти від березня збирають гуманітарну допомогу для українських біженців. У листі зазначено, що припинення підтримки приїжджих вважають неадекватним та недоречним. Також зазначено, що літні приміщення, де знаходяться українці, не підходять для проживання в зимовий період.

Тисячі українських біженців у Болгарії залишилися без харчування: влада скасувала програму підтримки

Місцева влада організувала тимчасові рішення для деяких об'єктів. Наприклад, у Варні адміністрація запланувала доставку продуктів до 23 грудня.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми вважаємо, що уряд і громадянське суспільство повинні діяти разом, і що допомога людям, які рятуються від війни, не може бути залишена виключно в руках неурядового сектору та громадян", - зазначили волонтери. Вони закликали уряд переглянути рішення.

Раніше повідомлялося, що у Польщі українським біженцям перестали виплачувати важливу фінансову допомогу.