Ціни на квартири в Києві зростуть втричі: що вплине на вартість нерухомості

Вартість житла в українській столиці виросте втричі. Учасники ринку нерухомості розповіли, чому квартири в новобудовах вже до середини 2022 року значно подорожчають.

Ціни на квартири в Києві зростуть втричі: що вплине на вартість нерухомості  - today.ua

За прогнозами експертів, динаміка зростання цін на будівельні матеріали така, що до початку другого півріччя 2022 року вартість квартир на первинному ринку злетить щонайменше втричі, в порівнянні з цінами в поточному році.

Виконавчий директор девелоперської компанії Enso Раміль Мехтієв прогнозує зростання цін на будматеріали до листопада-грудня 2021 року. Але тенденція може продовжитися і в першому півріччі наступного року, що призведе до катастрофічних наслідків.

Зростання цін на "квадратні метри" в новобудовах буде колосальним. На сьогоднішній день собівартість будівництва обходиться на 20% дорожче, без урахування витрат через дефіцит вільних будмайданчиків. Девелопер впевнений, що при збереженні нинішніх тенденцій на ринку будівництва, ціна квадратного метра у 2022-му році досягне показників, які існували до 2008 року. Ціни на квартири в Києві зростуть втричі: що вплине на вартість нерухомості

"Тоді було абсолютно спокійне ставлення до середньої вартості контракту в $ 3 тис./ кв.м. Сьогодні ринок рухається в цей бік ... Середній же метр на ринку дійде до цієї планки, напевно, до другого півріччя 2022 року. Це буде справедлива усереднена ціна" , - пояснив керівник компанії Enso.

Відзначимо, що в травні 2021 року середня ціна квадратного метра в київських новобудовах становила близько $1050.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Києві вводять з 1 липня податок на квартири. Жителям столиці доведеться робити значні відрахування зі свого бюджету за житло.