Ціна на газ в Європі перевищила історичний рекорд в 950 доларів за тисячу кубометрів

Вартість газу в Європі зростає з кожним днем. Всього за добу біржова ціна блакитного палива зросла більш ніж на 17 відсотків і переступила чергову "червону позначку" в 950 доларів США за одну тисячу кубометрів.

Ціна на газ в Європі перевищила історичний рекорд в 950 доларів за тисячу кубометрів - today.ua

Новий рекорд за вартістю газу в Європі зафіксувала лондонська біржа ICE в середу, 15 вересня 2021 року. Зростання вартості енергоресурсу за добу досягло 17,27%.

Той факт, що газ на європейській біржі подорожчав до рекордного рівня, обов'язково позначиться на цінах в Україні. Перш за все, під ударом опиниться старт нового опалювального сезону.

Не краща ситуація і в ЄС, де перед початком холодного сезону підземні сховища завжди заповнювали на 95%, однак зараз ПСГ в Європі заповнені менш ніж на 70%. Причиною стала відмова російського "Газпрому" збільшувати обсяги поставок на спотовому ринку напередодні запуску "Північного потоку - 2". Ціна на газ в Європі перевищила історичний рекорд в 950 доларів за тисячу кубометрів Українські експерти прогнозують у зв'язку з виниклою ситуацією на газовому ринку в Європі затримки в старті опалювального сезону в Україні. Крім того, теплокомуненерго можуть не тільки пізніше почати, але раніше завершити подачу тепла і гарячої води в будинки жителів країни.

Нагадаємо, в Україні почали без відома споживачів змінювати тарифи і збільшувати вартість газу в платіжках.