Українцям без їх відома змінюють постачальників газу і переводять на більш дорогі тарифи

Українців переводять на більш високі тарифи за газопостачання. Йдеться про громадян, від яких відмовився постачальник і їх передали "постачальнику останньої надії" (ПОН). Проблема в тому, що у людей з'являються нові борги, про які ті навіть не підозрюють, поки на поріг не заявляються колектори.

Українцям без їх відома змінюють постачальників газу і переводять на більш дорогі тарифи - today.ua

З подібною ситуацією особисто зіткнувся глава комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олег Попенко. Днями йому зателефонували з колекторської компанії і "обрадували", що у нього виявляється є борг перед "Нафтогазом" на суму більш ніж 200 грн. Сам чиновник договір про надання послуг з "Нафтогазом" не підписував, і не знав, що став клієнтом цієї компанії. У подібній ситуації можуть опинитися й інші українці.

Як виявилося, Олега Попенко без його відома і підписання документів передали  "постачальнику останньої надії" (ПОН), підвищивши вартість газу в півтора рази (до 12 грн за "куб"). Попередній постачальник газу був не в змозі здійснювати поставки, а в такому разі його клієнти автоматом перейшли до "Нафтогаза", як до ПОН.

Старий постачальник не повідомив клієнта про ці зміни, зокрема, що тариф з оплати за газ буде тепер вище. Несподіваним було і те, що клієнту зателефонували колектори щодо боргу, які знали його персональні дані.

Раніше за прострочку платежу клієнтові могли б просто відключити газ, а після погашення боргів послугу б підключили знову. У даній ситуації клієнта перевели до нового постачальника навіть без відключення газу, і довести, що цей перехід був незаконним, а значить борги неіснуючі, буде вкрай складно. Борг все одно доведеться погасити. Згідно із законом "постачальник останньої надії" може продавати споживачам газ не більше ніж 60 днів. За цей час абонент повинен визначитися з новим постачальником і укласти з ним договір.

Раніше повідомлялося, що буде з річними тарифами на газ для українців після того, як ціни в Європі досягли історичного максимуму.

ДЖЕРЕЛОubr.ua