Виробники “фальсифікованого“ вершкового масла через суд довели свою невинність - надали власні результати експертиз

Антимонопольний комітет України (АМКУ) виявив на прилавках магазинів вершкове масло низької якості, після чого на виробників фальсифікату наклали штрафи. Недобросовісних виробників, які звинувачувалися в обмані споживачів, виявилося кілька. Однак три з них зуміли через суд, використовуючи закон, довести свою невинність ...

Виробники “фальсифікованого“ вершкового масла через суд довели свою невинність - надали власні результати експертиз - today.ua

Під виглядом вершкового масла українцям за досить високими цінами продають спред з рослинних жирів. АМКУ в листопаді 2020 року виписав штрафів на загальну суму 30 мільйонів гривень п'яти виробникам за використання маркування "вершкове масло" на продуктах з рослинних жирів і сумішей невідомого походження.

В кінці минулого року було виявлено ще шість виробників молочної продукції за використання маркування "вершкове масло" і "сир" на продуктах, якість яких не відповідає ГОСТу.

У вересні 2021 року Гайсинський молокозавод, який був в числі оштрафованих АМКУ, домігся через суд скасування штрафу в 3,9 мільйона гривень. Ще раніше, влітку поточного року, через суд зняли з себе штрафні санкції в розмірі 20 мільйонів і 9,5 мільйона гривень відповідно Богодухівський та Деражнянський молокозаводи. Виробники “фальсифікованого“ вершкового масла через суд довели свою невинність - надали власні результати експертиз Гайсинський молокозавод надав суду власні результати експертизи вершкового масла, які повністю відповідали ГОСТу. Крім того, виробник заявив в суді, що їх продукцію перевіряв в 2018 році Госпродпотребнадзор і ніяких порушень не виявив. АМКУ брав на аналіз зразки вершкового масла даного молокозаводу в 2020 році, але без участі представника компанії, як виявилося, це суперечить законодавству України. Експертизу можна проводити тільки заздалегідь її запланувавши і за участю представника заводу-виробника.

Богодухівський маслозавод і зовсім зажадав від АМКУ доказів, що продукт, який був узятий на експертизу (два десятка досліджень довели непридатність продукції даного підприємства для вживання в їжу) дійсно зроблені на потужностях ТОВ "Богодухівський молокозавод". У підсумку, судді відхилили рішення АМКУ про штрафні санкції в розмірі 20 мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні натуральне вершкове масло перетвориться в дефіцитний товар. Ринок перенасичується низькосортним спредом.