Тарифи на електрику в Україні набагато нижче, ніж в ЄС: яка різниця у ціні

Побутові споживачі в Україні платять за електроенергію в рази менше, ніж в країнах Євросоюзу. За даними Єврокомісії, різниця в тарифах становить від чотирьох до семи раз.

Тарифи на електрику в Україні набагато нижче, ніж в ЄС: яка різниця у ціні - today.ua

Згідно з квартальним звітом Європейської комісії, вартість електроенергії в Україні в першому кварталі поточного року була в 4-7 разів нижче, ніж в країнах Євросоюзу. Українці платять за одну кВт-годину менше 5 євроцентів.

У звіті Єврокомісії йдеться, що тариф для населення в Україні в сім разів нижче того, що встановлений в столиці Німеччини. Якщо жителі Берліна платять 35 євроцентів за 1 кВт-год, то, наприклад, кияни - менше 5 євроцентів. Тарифи на електроенергію в Копенгагені в шість разів вище київських (30 євроцентів за 1 кВт-год), а парижани платять 21 євроцент за кВт-годину, що в чотири рази вище за українські тарифи.

Тарифи на електрику в Україні набагато нижче, ніж в ЄС: яка різниця у ціні Експерти Єврокомісії відзначили, що завдяки скасуванню пільгового тарифу на перші 100 кВт-год, в Україні вартість електроенергії зросла в середньому на 18 відсотків, порівняно з першим кварталом 2020 року.

Нагадаємо, раніше український Кабмін запропонував не підвищувати тарифи на електроенергію, а замість цього збільшити податки.