У Кабміні запропонували не підвищувати тариф на електроенергію для населення, але збільшити податки

Український уряд майже залагодив з МВФ тарифне питання. Тарифи на електроенергію та газ були одним із головних каменів спотикання на шляху до чергового кредитного траншу.

У Кабміні запропонували не підвищувати тариф на електроенергію для населення, але збільшити податки - today.ua

Щодо тарифів на газ - питання взагалі немає, каже глава Мінфіну Сергій Марченко. Щодо тарифа на електроенергію - українська сторона розглядає кілька альтернативних варіантів: як закрити борги, не підвищуючи цей тариф для населення.

Як говорить глава Мінфіну, для МВФ головне, щоб розрахунки з постачальниками електроенергії не лягли на плечі бюджету. Тому український уряд розглядає різні варіанти вирішення цієї проблеми. Один із них - підвищення екологічного податку. Якщо вдасться його грамотно вирішити, тоді населення взагалі можна буде не обтяжувати підвищенням тарифу на електроенергію.

У Кабміні запропонували не підвищувати тариф на електроенергію для населення, але збільшити податки

"Головне, як закрити борги і не накопичувати їх. Тобто, потрібно виробити механізм, яким можна було збалансувати ринок, визначити компенсатори держави. Ідеї є різні. Наприклад, - збільшити екологічний податок, за акцизами є пропозиції", - поділився Сергій Марченко .

Втім, в деталі вдаватись він не став. Очевидно тому, що уряд і саме ще не визначився, який шлях обрати.

Нагадаємо, крім питання про тарифи на комуналку, МВФ також висунув українській владі низку вимог щодо антикорупційного законодавства та системи правосуддя в Україні.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel