Штрафи та повернення допомоги: українським біженцям загрожують санкції через віддалену роботу

Автор: Леся Ловіцька

Багато українських біженців продовжують працювати віддалено, і не декларують своїх доходів, отриманих на Батьківщині. За це їм загрожують крупні штрафи. Порушників також можуть змусити повернути допомогу.

Штрафи та повернення допомоги: українським біженцям загрожують санкції через віддалену роботу - today.ua

Податкові служби країн Євросоюзу після введення автоматичного обміну фінансової інформації матимуть доступ до даних української податкової.

Юристи пояснили, що українці набувають певного статусу в ЄС, де вони проживають, і стають податковими резидентами іншої держави. Місцева податкова вимагатиме звіту біженців щодо всіх їх доходів. Якщо вона отримає дані про значні доходи біженців, які отримують їх на українські карти, це може спричинити скасування соціальних виплат.

Керуючий партнер юридичної компанії GLS Ольга Черевко пояснила, що біженці мають право на допомогу за відсутності інших доходів. Якщо особи працевлаштовані в Україні та продовжують отримувати зарплати та приховують їх, це призведе до відповідальності.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

"У разі викриття українцеві може загрожувати повернення отриманих виплат із можливими санкціями, але це не найстрашніше, тому що у разі викриття незадекларованих доходів у країнах ЄС застосовуються суттєві штрафи та навіть кримінальна відповідальність", - зазначила правозахисниця.

Таким чином, автоматичний обмін даними між податковими службами країн гостро ставить питання щодо статусу податкового резидентства українських біженців. За словами Черевко, якщо українець не визнає себе резидентом іншої країни під час заповнення опитувальника у вітчизняному банку, у того не буде причин вважати його нерезидентом. Якщо клієнт став резидентом іншої держави, відзначати себе як податкового резидента України є небезпечним через ризик подвійного оподаткування доходів.

"Моя рекомендація — створювати персональну податкову стратегію залежно від особистих обставин і все ж таки дотримуватися однієї позиції щодо свого податкового резидентства в усіх країнах, щоб у майбутньому гра в "два базари" не зіграла злий жарт", - цитує експерта "Фокус".

Штрафи та повернення допомоги: українським біженцям загрожують санкції через віддалену роботу

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що автоматичний обмін податковою інформацією запровадять в Україні у липні 2023 року, а перший обмін за 2023 рік проведуть на початку 2024-го.

Раніше українців попередили про штраф у 85 тис. грн та блокування рахунку за регулярні перекази з картки на картку. Податкова забороняє вести підприємницьку діяльність без реєстрації ФОП.