Штраф 85 тис. грн та блокування рахунку: українців попередили про санкції за перекази з картки на картку

Українців карають за незаконну торгівлю в Інтернеті Передбачено значні штрафи та блокування рахунків за численні перекази між банківськими картками.

Штраф 85 тис. грн та блокування рахунку: українців попередили про санкції за перекази з картки на картку  - today.ua

Про це повідомив юрист Віталій Савко. Наголошено, що всі українські банки проводять фінансовий моніторинг. Податкова служба обізнана, що соціальні мережі стали потужними маркетинговими інструментами для реалізації товарів та надання платних послуг. Проте, далеко не всі українці поспішають зі сплатою податків.

За словами правозахисника, податківці забороняють використання взаєморозрахунків між продавцями та покупцями за допомогою банківських карток. У протилежному випадку на власника товару можуть накласти санкції.

"Вживають заходів відповідного реагування, тому податкова не радить продавати речі через соціальні мережі без сплати податків, тому що покарання за такі дії штраф 85 тис. грн із конфіскацією того, що ви намагаєтеся продати через Інтернет. Проте не потрібно панікувати. Зазначені заходи застосовуються виключно до систематичних продажів через Інтернет, а не до будь-яких продажів, наприклад, власних уживаних речей", - пояснив Савко.

@pro.advokat_savko

Чи можна продавати в інстаграм без реєстрації ФОП?

♬ оригінальний звук - АДВОКАТ САВКО || Дніпро

Експерт наголосив, що якщо продажі через Інтернет здійснюються систематично, потрібно зареєструватися як підприємець і віддавати державі певний відсоток. Віталій Савко пожартував, що підпільно продавати товари та послуги через Instagram можна тільки якщо людина почувається дуже везучою і вважає, що саме до неї податкова служба не висуне претензій.

"А серйозно, якщо продаж своїх товарів, послуг інформпродуктів носить систематичний характер - і це два і більше разів, ти вже маєш зареєструвати ФОП та сплачувати податки", - наголосив експерт.

@pro.advokat_savko

Штраф за продаж майна через соціальні мережі!

♬ оригінальний звук - АДВОКАТ САВКО || Дніпро

Представники банку можуть подати запит про надходження грошей, а податкова служба ініціюватиме суд. Співробітники банку передадуть інформацію до органів контролю, після чого порушникам доведеться платити.

Раніше повідомляли, що в Україні підвищили штрафи за куріння.