Робота у Румунії без знання мови: які вакансії и зарплати пропонують українським біженцям без знання мови

Робота в Румунії без знання мови оцінюється в рази нижче. Проте багато біженців з України працевлаштовуються і можуть заробити собі на життя в чужій країні.

Робота у Румунії без знання мови: які вакансії и зарплати пропонують українським біженцям без знання мови - today.ua

Війна Росії з Україною змусила багатьох наших співвітчизників шукати порятунку у сусідніх регіонах. Багато хто перетнув кордон з Румунією, де немає бойових дій. Волонтери допомагають українцям із роботою. Проте експерти радять шукати вакансії самостійно.

Враховуйте, що мінімальна зарплата в країні зараз – 564 долари (16 757 гривень). Середня ж набагато більша – 1339 доларів (близько 39 785 гривень). Українцям, які шукають роботу в Румунії, непотрібний дозвіл на працевлаштування, якщо людина до 9 місяців перебуває в країні.

Подальше право на тимчасове проживання та роботу можливе лише якщо працівник працює повний робочий день та підписав індивідуальний трудовий договір про повний робочий день. Він має отримувати хоча б мінімальну зарплату.

Робота у Румунії без знання мови: які вакансії и зарплати пропонують українським біженцям без знання мови Найбільше вакансій у Бухаресті, Сучаві, Брашові, Тімішоарі, Яссах, Сібіу, Констанці та Клуж-Напоці. Людям без знання мови здебільшого пропонують сезонну роботу та контракт на півроку. Необхідні кадри на будівельні об'єкти, складські приміщення фабрик та портів, а також для збирання ягід (чорниці).

Найвищі зарплати для різноробочих варіюються в межах від 830 доларів (24 734 гривні) до 1250 доларів (37 101 гривень). Найменше отримують люди, зайняті у готельному бізнесі та громадському харчуванні (від 290 доларів – 8657 гривень).

Дізнайся, куди без знання мови можна влаштуватися у Польщі: вакансії для біженців та зарплати представлені тут.