Робота на окупованих територіях України: як не порушити закон під час війни

Автор: Леся Ловіцька

Українці продовжують працювати на окупованих територіях країни. Юристи пояснили, чи законна праця у населених пунктах, захоплених росіянами.

Робота на окупованих територіях України: як не порушити закон під час війни  - today.ua

Адвокат з трудового права Вікторія Поліщук часто отримує звернення від людей, які живуть на тимчасово неконтрольованій території держави. Багато хто переймається через вимушені співпрацю з рашистами. Українці знають, що 3 березня набув чинності закон про кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність.

Юрист прояснила ситуацію. Вона уточнила, що колабораційна діяльність має на увазі публічне заперечення громадянином збройної агресії проти України, публічні заклики до підтримки рішень або дій держави-агресора, його окупаційної адміністрації та збройних формувань, співпраця з державою-агресором та невизнання державного суверенітету України.

Робота на окупованих територіях України: як не порушити закон під час війни Поліщук наголосила, що за можливості компаніям потрібно оголосити простій, призупинити дію трудового договору, надати співробітникам відпустку чи організувати дистанційну роботу.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо працівники продовжують виконувати свої завдання та не здійснюють дій, зазначених у згаданому законі, їх дії не можуть бути пов'язані з колабораційною діяльністю.

В Україні з початку війни роботу втратили близько п'яти мільйонів людей. Експерти дізналися, які вакансії та зарплати зараз пропонують нашим співвітчизникам.

Головне