Today.ua

Прибудинкова територія: які права на землю біля багатоповерхівки мають власники квартир

Власники квартир в Україні мають права на землю під багатоповерховими будинками та на всю прибудинкову територію. Однак у законодавстві є безліч нюансів, у яких досить складно розібратися звичайним громадянам.

Межі прибудинкової території України на кожного власника квартир у житловому будинку не регулюються. За законом, земля під будинком та навколо нього є спільною для всіх власників квартир у багатоповерхівці.

Співвласники будинку можуть використовувати прибудинкову територію як дитячий майданчик, проводити заходи з благоустрою або побудувати паркування. Але для цього доведеться створити ОСББ, оформити ділянку комунальної власності в оренду чи домовитись про загальні правила використання території.

"Коли існує об'єднання співвласників, тоді вони мають можливість спільно захищати права, і воно виступає представником інтересів усіх мешканців будинку. Якщо ж ні, то окрема людина може скаржитися куди завгодно, писати листи владі тощо, але нічого не допоможе. Такі питання не врегульовані", - розповів економічний експерт Борис Кушнірук.

Щоправда, за словами фахівця, на сьогоднішній день в Україні дуже складно отримати прибудинкову територію на повну власність ОСББ, оскільки це не вигідно владі. У цьому випадку вже не вдасться побудувати платне паркування або дати дозвіл на будівництво.

Щоб захиститися від незаконних будівель та неприємної перспективи платити за паркомісце у дворі власного будинку, Кушнірук рекомендує мешканцям багатоповерхівок об'єднуватися. Так, у цьому випадку доведеться платити за утримання та благоустрій території. Але це буде порівняно невелика сума, яку поділять рівними частинами всіх співвласників.

Нагадаємо, українцям, які приєдналися до ОСББ, доведеться платити за газ за подвійним тарифом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ