Мешканці ОСББ будуть платити за газ взимку вдвічі дорожче, ніж інші споживачі

У той час, як більшість українців будуть платити взимку за газ за річними тарифами, сотні тисяч громадян змушені будуть переплачувати. Як з'ясувалося напередодні нового опалювального сезону, річні тарифи на газ не поширюються на ОСББ з власними котельнями.

Мешканці ОСББ будуть платити за газ взимку вдвічі дорожче, ніж інші споживачі - today.ua

Уряд "забув" прирівняти цю категорію громадян до побутових споживачів, які купують газ за "пільговими" цінами. Людей просто поставили перед вибором: або мерзнути, або платити за тепло і гарячу воду по космічним тарифам, які в два з половиною рази вищі, ніж при централізованій подачі послуг.

Річні тарифи на газ для населення діють тільки для будинків з централізованим опаленням і індивідуальним, коли опалювальне обладнання встановлено безпосередньо в квартирі або в приватному будинку. Для таких громадян тариф на газ становить в середньому 7 грн / кубометр і залежить конкретно від постачальника. Вартість газу в місячних тарифах значно вище. Зокрема, з 1 жовтня українським споживачам доведеться платити від 20 грн до 30 грн за кубометр і вище в місячних тарифах. Будь-який споживач може відмовитися від свого тарифу, змінити постачальника і обрати річний тариф або будь-який інший.

Громадяни, які проживають в будинках з власними котельнями, змушені закуповувати газ за ринковими цінами. У жовтні по передоплаті вартість газу становитиме 25,4 тис. грн за тисячу кубометрів. Вартість опалення для таких жителів буде вдвічі дорожче, ніж для тих, хто користується послугами централізованого опалення.

Нафтогаз вже нібито пообіцяв прирівняти ОСББ до побутових споживачів і виставляти їм ціну на газ на рівні до 8 грн за куб. м. Однак, запропонованого газу не вистачить на всю зиму, а по-друге умови договору досить суперечливі. ОСББ має вносити передоплату за газ в межах 50-70% вартості обсягу споживання, що само по собі суперечить принципам роботи сектора ТКЕ. Адже мешканці зазвичай розраховуються за комунальні послуги вже за фактом споживання. Тому питання залишається відкритим, і жителі ОСББ сподіваються на те, що парламентарії внесуть зміни до закону "Про ринок природного газу" і прирівняють газові котельні до побутових споживачів газу.

Раніше повідомлялося, як Нафтогаз буде рахувати тарифи для українців по нових правилах.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua