Підвищення тарифів на воду: в НКРЕКП повідомили, як зміняться суми у платіжках за комуналку

Автор: Леся Ловіцька

В Україні заплановано підвищення тарифів на воду. У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повідомили, як зміняться суми у платіжках за комуналку.

Підвищення тарифів на воду: в НКРЕКП повідомили, як зміняться суми у платіжках за комуналку - today.ua

Стало відомо, на скільки зростуть щомісячні витрати українців на комуналку після підвищення тарифів на воду. Витрати на воду та водовідведення для домогосподарства з 2-3 осіб збільшиться в середньому на 60 грн. Про це НКРЕКП повідомила у соціальній мережі Facebook.

Зазначено, що підвищення тарифів планується у два етапи – з 1 квітня та 1 липня. Після першого етапу перегляду підвищення рівня середньозважених тарифів на водопостачання та водовідведення буде на рівні 12,3%, а на другому – 14,1%.

Причини підвищення тарифів на воду

Вказано, що тарифи на воду підвищують через регулярне подорожчання факторів, що впливають на вартість послуг з водопостачання та водовідведення. Змінюється вартість електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, тому необхідно переглянути ціни на послугу з урахуванням актуальної собівартості.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У тарифах на водопостачання та водовідведення ліцензіатів НКРЕКУ є інвестиційна складова, яка залежить від заходів, визначених схваленою інвестиційною програмою на відповідний рік.

У НКРЕКУ пояснили, що у 2022-2022 роках подорожчали:

  • електроенергія – на 18%;
  • паливо – вдвічі;
  • реагенти – вдвічі.

"Якщо тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення не покриватимуть економічно обґрунтовані витрати собівартості цих послуг, наслідки можуть бути негативними", - пояснили представники комісії.

Українцям пояснили, що відсутність тарифних коштів на реагенти негативно позначиться на якості води та загрожуватиме санітарно-епідеміологічному благополуччю споживачів. Водоканали не зможуть у повному обсязі оплачувати електроенергію, утворюється заборгованість, що згубно позначиться на енергетичній галузі. Підвищиться рівень зносу обладнання та мереж, збільшиться кількість аварійних ситуацій та період, який потрібний для відновлення роботи систем водопостачання та водовідведення.

Дефіцит коштів не дозволить підтримувати рівень зарплат працівникам, що призведе до відтоку кваліфікованих кадрів на водоканалах.

Підвищення тарифів на воду: в НКРЕКП повідомили, як зміняться суми у платіжках за комуналку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що тарифи для ліцензіатів НКРЕКУ востаннє переглядали у грудні 2021 року, до повномасштабного вторгнення російських окупантів.

Раніше українцям показали, якими будуть тарифи на воду у різних регіонах країни.