Польща стане доступнішою для українців: із Києва до Варшави можна буде доїхати за 4 години

Україна та Польща планують у прискореному порядку запустити швидкісне сполучення між Києвом та Варшавою. Зазначений проект коштуватиме приблизно 1,2 млрд доларів.

Польща стане доступнішою для українців: із Києва до Варшави можна буде доїхати за 4 години  - today.ua

Час у дорозі за вказаним маршрутом становитиме близько чотирьох годин. Про це повідомили у Плані оновлення України.

Міністерство інфраструктури повідомляло, що Україна та Польща ще до війни синхронізували дії щодо реалізації проекту. Він обговорювався ще з 2019 року – з анонсу запуску швидкісного залізничного маршруту Київ-Львів-Варшава-Берлін.

Як відомо, українці до 30 червня могли скористатися безкоштовним проїздом лише у містах на східному кордоні. З 1 липня біженці матимуть змогу подорожувати на загальних умовах. Вони більше не мають права на безкоштовний проїзд поїздами РКР Intercity. Усім громадянам України доведеться сплачувати за квиток повну вартість.

Польща стане доступнішою для українців: із Києва до Варшави можна буде доїхати за 4 години З 1 липня, щоб приїхати до Польщі та отримати статус тимчасового захисту, не потрібно безпосередньо в'їжджати на територію цієї країни із території України. Номер PESEL у Польщі буде доступний, і якщо українці приїжджають через кордон ЄС.

Раніше господарі, які дали притулок переселенцям, отримували по 40 злотих на кожну людину на добу – на 120 днів з дати в'їзду. З липня така допомога залишилася доступною лише пільговим категоріям поляків – ще на 120 днів.

Після початку повномасштабної війни мільйони українських біженців влаштувалися у Польщі. Багато хто з них вже працевлаштувався на сезонну роботу. Нагадаємо, які права мають ті, хто працює у спеку.

ДЖЕРЕЛОСегодня