Робота в Польщі у спеку: які права мають українські біженці

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці розглядають Польщу не лише як країну для тимчасового притулку, а й для подальшого життя. Багато хто з них вже працевлаштувався. Стало відомо, які права мають переселенці, які працюють у спеку.

Робота в Польщі у спеку: які права мають українські біженці  - today.ua

Робота в Польщі без знання мови та кваліфікації, як правило, передбачає фізичну працю. Трудовий кодекс зобов'язує роботодавця забезпечити персоналу здорові та безпечні умови. Якщо людина працює у спеку, вона має отримувати додаткові перерви та скорочення робочого часу.

У Міністерстві сім'ї та соціальної політики Польщі зазначили, що високі температури впливають на ефективність та безпеку працівників. Їм мають зробити послаблення, які не спричинять зниження зарплати.

Роботодавці за законом мають протягом усієї зміни забезпечувати прохолодними напоями працівників, які працюють за температури повітря 25+ градусів. При цьому не має значення, чи обладнане робоче місце кондиціонером, а також працює людина на вулиці чи в приміщенні. Недотримання цього обов'язку - правопорушення, яке передбачає штраф в 1-30 тисяч злотих.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Робота в Польщі у спеку: які права мають українські біженці Українські біженці одержують від влади Польщі виплати. Однак поляки хочуть, щоби приїжджі самі заробляли собі на життя.

За даними соціологічного опитування, 38,7% поляків погоджуються, щоб українські діти ходили до польських шкіл. За те, щоби українці вчили польську мову, висловилися 27,6%. 12,1% вважають, що українці мають купити у Польщі житло.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Соціолог Петро Длугош наголосив, що українські біженці також хочуть швидше інтегруватися до польського суспільства. Станом на 23 травня у Польщі легально працевлаштувалися 160 тисяч українців, а це близько 29% усієї кількості працездатних біженців.

Нагадаємо, які вакансії доступні українським біженцям без знання мови.