Українцям пояснили, чому соняшникова олія після збору нового врожаю соняшнику подорожчає

В Україні фіксується дефіцит соняшника нового врожаю, що призвело до підвищення цін для переробників. В таких умовах виробники можуть підняти вартість соняшникової олії.

Українцям пояснили, чому соняшникова олія після збору нового врожаю соняшнику подорожчає - today.ua

Українські аграрії з великим запізненням приступили до збору нового врожаю соняшнику, оскільки через тривалу холодну весну дозрівання наступило значно пізніше звичайного.

Крім того, в деяких областях погіршення погодний умов змусило фермерів призупинити збиральну кампанію. У ситуації, що склалася, як розповіли в прес-службі групи компаній GR Agro, на внутрішньому ринку для переробників і трейдингових компаній утворився дефіцит соняшнику, а значить, почали зростати ціни.

Вартість сировини вже коливається в діапазоні 18 300-18 700 гривень за тонну FCA і 18 700 - 19 500 гривень за тонну з урахуванням доставки. Українцям пояснили, чому соняшникова олія після збору нового врожаю соняшнику подорожчає У той же час, великої активності на ринку не спостерігається. Переробники не поспішають купувати олійні, а аграрії все частіше замовляють послугу "Безкоштовного зберігання". Крім того, соняшник продовжує дорожчати через планомірного підвищення вартості кінцевого продукту - соняшникової олії.

Нагадаємо, раніше українців попередили, що з новим урожаєм соняшнику трапилася біда, тому ціни на соняшникову олію будуть рости дуже швидко.