Соняшникова олія в Україні буде дорожчати: з урожаєм соняшнику трапилася біда

Соняшникова олія в Україні, всупереч оптимістичним прогнозам, буде дорожчати. Біда прийшла, звідки її не чекали. У нинішньому році в Україні очікували непоганого врожаю соняхів. Однак, незважаючи на це, аграріями довелося коригувати свої плани. У багатьох областях втрачена майже половина посівів.

Соняшникова олія в Україні буде дорожчати: з урожаєм соняшнику трапилася біда - today.ua

Причиною стали шкідники, які пошкодили врожай соняшнику на корені. Причому, це явище набуло масового характеру. У багатьох регіонах через цю напасть втрачена майже половина врожаю олійної культури.

Так, у Держпродспоживслужбі повідомили про втрату до 48% врожаю соняшника в Дніпропетровській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Чернігівській та Харківській областях. Соняшникова олія в Україні буде дорожчати: з урожаєм соняшнику трапилася біда Крім шкідників, що знищують рослини, в деяких областях поширюються ще й хвороби - біла і сіра гниль. Цією напастю вже уражено від 3 до 20% рослин в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Кіровоградській, Одеській та Чернігівській областях. Причому процес триває, і невідомо, скільки ще території посівів він захопить.

Тому вже зараз з високою ймовірністю можна припустити, що навіть після збору врожаю ціна на соняшник, а отже й на соняшникову олію не впаде. А не виключено, що вона стане ще вищою.

Нагадаємо, ще недавно українцям прогнозували зниження ціни на соняшникову олію. Говорили, що вона в жовтні подешевшає на 20%. Та очевидно, що тепер настала пора відмовлятися від цього прогнозу.

ДЖЕРЕЛОnday.te.ua