Чому смартфон не можна тримати під подушкою під час сну: 6 причин

Смартфон у наші дні – не просто засіб зв'язку, а незамінний помічник. Ним користується більшість українців. Вчені попередили, що залишати телефон поряд із ліжком чи під подушкою шкідливо для здоров'я.

Чому смартфон не можна тримати під подушкою під час сну: 6 причин - today.ua

Дослідники заявили, що чим ближче до тіла джерело випромінювання електромагнітних хвиль, тим небезпечніше для організму. Якщо смартфон вночі залишається біля голови сплячої людини, вона отримає додаткову дозу опромінення. Експерти вважають, що воно впливає на розвиток злоякісних пухлин мозку. Рекомендується вимикати Wi-Fi для мінімізації ризиків.

Чим ще небезпечний телефон, залишений під подушкою?

Шкодить психіці

Сині світлові хвилі, що виходять від дисплея смартфона, порушують секрецію мелатоніну, який потрібен для регулювання біологічного годинника організму. Він утворюється у темряві. Екран, що світиться, заважає процесу і людині складно заснути. Це призводить до підвищеної сонливості, складнощів з мисленням та різких перепадів настрою.

Переривання сну для перестановки будильників вранці, щоб поспати ще кілька хвилин, також негативно відбивається на психіці. Людям згодом складно сконцентруватися та рівень стресу наростає.

Негативно впливає на репродуктивність

Відповідно до досліджень, проведених у 2011 році, девайси здатні викликати безпліддя та рак у людей, які завжди тримають телефон поряд із ліжком. У групі ризику – діти та підлітки, які частіше лягають спати з телефоном у руках.

Чоловікам радять не носити смартфон у кишенях штанів – радіочастотне випромінювання позначається на репродуктивній функції.

Чому смартфон не можна тримати під подушкою під час сну: 6 причин Може спричинити пожежу

Існує ризик пожежі через перегрівання акумулятора. Також не виключено короткого замикання в мережі. Фахівці не рекомендують підключати телефон до зарядного пристрою та залишати на ніч.

Також не забувайте, що уві сні можна з необережності скинути смартфон на підлогу. Падіння витримає не кожен телефон. Накритий ковдрою або подушкою гаджет перегрівається, що негативно вплине на його роботу.

Нагадаємо, навіщо класти смартфон у холодильник.